Gülümseyen Gelecek Anasınıfları

GÜLÜMSEYEN GELECEK

Haziran 2004'te Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yola çıkan Gülümseyen Gelecek Anasınıfları ve Oyun Parkları projesi Danone tarafından desteklenmiştir.

Türkiye'deki okul öncesi eğitim oranını Avrupa Birliği standartlarına yaklaştırma hedefini taşıyan Danone, Türkiye'nin 81 ilinde 500 Gülümseyen Gelecek Anasınıfı ve Oyun Parkı açmış olup 25.000 çocuğumuzun okul öncesi eğitim almasına katkıda bulunmuştur.
Gülümseyen Gelecek Anasınıfları, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin başvurusu üzerine ilgili bölgelerin Milli Eğitim Müdürlükleri'nce belirlenen mevcut ilköğretim okullarında hayata geçirilmiştir. Belirlenen sınıflar, Danone tarafından mobilyalar, çeşitli teknolojik araçlar ve eğitim amaçlı malzemelerle donatılmıştır. Ayrıca Danone, her anasınıfına bir oyun parkı da yaptırarak çocukların fiziksel aktivitelerle sağlıklı gelişimlerine de katkıda bulunmuştur.


GÜLÜMSEYEN GELECEK

Tüm anasınıflarında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen atamaları tamamlandıktan sonra eğitime başlanmıştır. Açılan anasınıflarının gereksinimlerinin takibi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin ilgili şubeleri tarafından yapılmaktadır.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK