Danone Uluslar Kupası

HAYALLERİNİZE İNANIN!


Danone Uluslar Kupası

Danone Türkiye, 2000 yılından beri, Türkiye’nin en büyük çocuk spor organizasyonu Danone Uluslar Kupası ile ülkemizdeki tüm çocuklara"Hayallerinize inanın." diyor. FIFA tarafından onaylı dünya çapındaki ilk ve tek çocuk spor organizasyonu olan Danone Uluslar Kupası her sene 40 ülkeden 2,5 milyon çocuğun katılımı ile gerçekleşiyor. "Hayallerinize inanın!" sloganıyla dünya çocuklarını kucaklayan bu büyük organizasyon, farklı kültürleri biraraya getirerek, çocukların saygı ve sevgi çerçevesinde, centilmence futbol oynayabilecekleri bir turnuva ortamı yaratıyor.

DANONE ULUSLAR KUPASI

Çocuklarımız, organizasyonunun uluslararası ayağı olan Danone Uluslar Kupası Finali’nde, tüm dünyadan gelen çocuklarla futbol oynama fırsatı yakalıyor, futbol coşkusunu farklı kültürlerden yaşıtlarıyla yaşıyor. Ayrıca, minik yıldızlarımız Türkiye’yi gururla temsil ediyor ve uluslararası başarılara imza atıyor. Haziran 2007 tarihinde Fransa’nın Lyon kendinde düzenlenen Danone Uluslar Kupası’nda ülkemizi temsil eden minik yıldızlarımızın dünya üçüncüsü olması bu başarılara örnek gösterilebilmektedir.

Mayıs 2008 tarihinde Türkiye Birinciliği’ni izlemek üzere Türkiye’ye gelen ve iki kez FIFA tarafından "Yılın Futbolcusu" seçilen Zinedine Zidane Danone Uluslar Kupası’nın hamisi olarak her yıl dünya çocuklarıyla buluşuyor.

DANONE ULUSLAR KUPASI

Gençlik ve Spor Bakanlığı - Milli Eğitim Bakanlığı - Danone Küçükler Futbol Türkiye Birinciliği

Danone Uluslar Kupası’nın Türkiye ayağı Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde “G.S.B.-M.E.B.-Danone Küçükler Futbol Türkiye Birinciliği” adı altında yürütülüyor. Çocuklar, organizasyonunun uluslararası ayağı olan Danone Uluslar Kupası Finali’nde Türkiye’yi gururla temsil ediyor.

900 okul ile başlayan ve şimdiye kadar 1 milyona yakın öğrenciye ulaşmış bulunan “G.S.B.-M.E.B.-Danone Küçükler Futbol Türkiye Birinciliği” organizasyonu her yıl onbinlerce çocuğumuzu spora ve takımdaşlığa teşvik etmeye devam ediyor.

DANONE ULUSLAR KUPASI

G.S.B.-M.E.B.-Danone Küçükler Futbol Türkiye Birinciliği, Türkiye’nin farklı coğrafyasındaki onbinlerce çocuğa futbol oyununun keyfini yaşatıyor, fairplay ruhunu aşılıyor, zaferlerin tadını beraber çıkarmayı, takım ruhunu, kaybedince alkışlamayı, saygı ve paylaşımı öğretiyor. Çocuklar, futbolun teknik kurallarını ve fairplay değerlerini organizasyon ruhu içerisinde öğreniyor. Danone Uluslar Kupası Finali ile de uluslararası çapta bir organizasyona katılma heyecanını yaşıyor, centilmence ve fairplay ruhu içerisinde futbol oynuyorlar.

Her yıl, Türkiye’nin 81 ilindeki okullardaki 11–12 yaş arasındaki öğrenciler okul takımlarıyla beraber bu turnuvaya katılmayı heyecanla bekliyor. Katılım başvurusunu takiben gerçekleştirilen Küçükler Futbol İl Birincilikleri’nde dereceye giren okul takımları, Türkiye Birinciliği’nde illerini temsil etmeye hak kazanıyor.

96 takım arasından birinci olan takım G.S.B.-M.E.B-.-Danone Küçükler Futbol Türkiye Birincisi olmanın gururunu ve sevincini yaşıyor. Takım, organizasyonunun uluslararası ayağı olan Danone Uluslar Kupası Finali’nde Türkiye’yi gururla temsil ediyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK